Могутність карпатських чаклунів

Автор: Евгения Яковец
Дата: 3/12/2021
Зміст:

Віщуни, маги, знавці природи земної та небесної. Мудреці, які володіють особливим даром зцілення та пророцтва. Карпатським мольфарам під силу не тільки передбачити майбутнє чи підказати долю людини. З давніх-давен вірять – чаклунам гірських горбів під силу розігнати хмари чи вгамувати грім серед поля. Вони тонко відчувають зв’язок між потойбіччям та реальністю. Їх існування зберігає особливу магічну силу українських Карпат.

Як знайти мольфарів

Зустріти справжнього мольфара – благородна справа. Шлях до них точно не знайти по навігатору, доведеться розпитувати місцевих жителів. Кажуть, вони навмисне селяться у віддалених куточках гірських полонин, аби знайти спокій та абстрагуватися від сучасного темпу. Звертаються до них і за допомогою, і просто для того, аби передбачити майбутнє. Саме той факт, що людина шукає і знаходить мольфара, доводить, що це дійсно важливо.

Хто такі мольфари

Щоб допомогти людині, маги використовують різні символи та сакральні предмети. Магічні камені, гуцульські ритуальні прикраси , громовиці та громове дерево – все це допомагає магу сконцентруватися та налагодити зв’язок із потойбіччям. Іноді образ мольфара може доповнювати домашній улюбленець. Наприклад, чорний кіт – це своєрідний охоронець простору, в якому живе і творить чародій.

За різновидом діяльності мольфарів класифікують на:

  • віщунів або ворожбитів – ті, хто читають минуле та пророкують майбутнє;
  • градівників або хмарників – ті, хто борються із градом та бурями;
  • знахарів або примирників – ті, хто лікують недуги, зцілюють рани та долають хвороби.

Сила карпатських магів – їх слова. Чаклуни звертаються до Всевишнього та природних сил з проханням допомогти або підказати.

Мольфари лікують молитвами, святою водою, травами, чарівним зіллям та замовляннями. Дехто отримує дар від предків, інші вірять – мольфарство можна опанувати самостійно. Хтось володіє чорною магією, хтось – білою. Проте порушувати закони природи – великий гріх, ворожбит може бути позбавлений магічних властивостей. Особливість карпатських магів – обряд “набуття сили”. Кожного року влітку вони усамітнюються в горах, живуть в печерах 12 днів без їжі та води. Так чаклуни очищають свою енергію та живляться силою природи.

Мольфарство для Карпат

Мольфарство – справжнє таємниче мистецтво, а карпатські віщуни – це особливість та унікальність духовного світу Карпат. На плечах цих людей відповідальність не тільки перед собою, а й перед нащадками. Без них таємничість карпатського куточку втратить свою безпосередню цінність, установлену віками та поколіннями.

У Карпатах до мольфарів ставляться обережно, часто на них навіть покладають відповідальність за ціле село та жителів. Якщо людина не готова відповідати за свої дії та слова, не може встояти перед труднощами та негараздами, утримуючи зв’язок божественний та земний – цей шлях не для неї. Мольфар – це покликання захищати світ та людей у ньому.

Поділитися:

Обговорення

Окг

У нас усе подвір’я очищується і усі хворіють..

2 Лютого | 14:42

Схожі записи