Замок графів Шенборнів

Опис

Замок Шенборнів або, як його ще називають замок Берегвар— місце, де проживала дворянська родина Шенборнів. Палац розташований у селі Карпати, Закарпатської області. До речі, побудував цю споруду Ервін Фрідріх Шенборн для своєї сім’ї у 1890 році.

Однією з всіх його особливостей є принцип будівлі. Під час будівництва кожному елементу присвоїли символічне значення. Наприклад, в році в нас 365 днів,— саме така кількість вікон в замку. А якщо буде високосний рік, то на цей випадок зробили ще одне замуроване вікно. До замку можна зайти через 12 входів, саме стільки, скільки і місяців в році. І звісно палац прикрашають 4 вежі, як пори року. При реставрації намагались максимально залишити оригінальне будівництво,тому і досі на одній з веж є дзвін, що кожну годину б‘є куранти. Залишили й старовину символіку родини Шенборнів.

Зараз на місці резиденції санаторій,спеціалізація якого полягає у лікуванні і реабілітації серцево-судинних хвороб. Раніше санаторій давав можливість навіть проживати в палаці, але вже зараз це тільки музей.

Навколо будівлі є парк, в якому досі збереглись незвичайні рослини, які до замку привіз сам граф Шенборн. Туди входять: екзотична японська сакура, магнолія та веймутові сосни.

Якщо ви захочете трішки омолодитися — прогуляйтесь садом, саме там знаходиться джерело краси. Через те, що вода наповнена корисними мінералами її називають цілющою.
В ті роки, сім’я Шенборнів отримала в подарунок числені закарпатські землі. В честь цього на територій резиденції створили декоративне озеро. Воно теж з символічним значенням. За допомогою його контурів, видніється мапа тогочасної Австро–Угорської імперії.

Автор: Анастасия Остапова
Оновлене: 30/11/2021

Фотографії

Розташування

Відгуки

Є багато всього цікавого!
Будинок стіна – Відьмін будинок в Одесі
Гаряче джерело у Стрілковому
Кам’яна могила

Олешківські піски